صفحه نخست

درباره ما

محصولات و خدمات

زمینه های فعالیت

کاتالوگ

فرصت های شغلی

شرکای تجاری

تماس با ما


سامانه مدیریت نگهداری و تعمیرات

CMMS مخفف عبارت  Computerized Maintenance Management System می‌باشد، هدف اصلی سیستم مکانیزه نگهداری و تعمیرات حصول اطمینان از کارایی، آماده به کار بودن تجهیزات و مکانیزه نمودن فرآیند های نگهداری و تعمیرات آنها می باشد. ساماندهی و مکانیزه نمودن فرآیند های نگهداری و تعمیرات یکی از چالش های مهم برای مدیران ارشد سازمانها ، کارخانه ها و موسسات می باشد.

به مجموعه فعاليت‌هايي که سبب افزايش عمر مفيد تجهيزات ، کاهش مصرف قطعات يدکي ، انرژي و هزينه شده و بازده عملي تجهيزات را افزايش مي‌دهد، نگهداري و تعميرات يا در اصطلاح "نت" گفته مي‌شود.

بيشتر سيستم‌هايي که امروزه به نحوي در امور توليدي، خدماتي، تاسيساتي و يا ساير موارد به کار گرفته مي‌شود، در زمان‌هايي از دوره‌ عمر عملياتي خود، دچار شکست و از کار افتادگي مي‌شوند و در نتيجه به فعاليت‌هاي نگه‌داري و تعميرات نيازمند مي‌شوند. از طرفي در سازمان‌هاي بزرگ، سازمان‌دهي کارا و اثربخش به فعاليت‌هاي "نت"، نيازمند برخوردي از يک سيستم جامع و پويا است. سيستمي که اطلاعات لازم را با کيفيتي قابل قبول و به‌هنگام دريافت کند و به طور مناسب واکنش نشان دهد. بدون شک با توسعه و پيشرفت فناوري اطلاعات، مي‌توان انتظار داشت که اين صنعت بتواند سازمان‌ها را در امر برنامه‌ريزي و اجراي "نت" ياري رساند.

وجود يک سيستم نرم افزاري در راستاي نگهداري و تعميرات تجهيزات و خدمات سازمان، باتوجه به ارائه تصويري واقعي و بروز از وضعيت سخت افزاري، نرم افزاري و تعميرات آن مجموعه، منجر به تحليلي واقعي تر از امکانات موجود و تصميم گيري موثرتر مديران به خصوص در حوزه انفورماتيک و خدمات مديريت خواهد بود و نهايتاً اثر مثبت اين تحليل و تصوير واقعي از وضعيت موجود براي تمامي افراد مرتبط ( ارباب رجوع، پرسنل و مديران ) ملموس خواهد بود.

مزایای‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌ 

ایجاد سازماندهی‌ هر سیستم‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌، مستلزم‌ صرف‌ زمان‌، هزینه‌ و کار جدی‌ است‌ و به‌ جهت‌ معقول‌ بودن،‌ این‌ سرمایه‌گذاری‌ دارای‌ مزایایی‌ می‌باشد.

نگهداری‌ و تعمیرات‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌ را می‌توان‌ بطور موفقیت‌آمیز در سازمانهای‌ مختلف‌ به‌ کاربرد ولی‌ تأثیرات‌ و منافع‌ نهایی‌ آن‌ متفاوت‌ خواهد بود. این‌ امر به‌ نوع‌ سازمان‌، شرایط‌ مربوط‌ به‌ محدودیت‌ها، افق‌ زمانی‌ و نحوه‌ اجرای‌ سیستم‌ بستگی‌ دارد.

با این‌ حال‌ سیستم‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌، به‌ عنوان‌ پاسخگویی‌ برای‌ هر مشکل‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ تلقی‌ نمی‌گردد و استفاده‌ از آن‌، مهارت‌ کم‌، کمبود ابزارها، کمبود مواد، طراحی‌ بد و یا بهره‌برداری‌ غلط‌ از ماشین‌آلات‌ را جبران‌ نخواهد کرد. همچنین‌ این‌ سیستم‌ نمی‌تواند تجهیزات‌ فرسوده‌ و اسقاط‌ را به‌ تجهیزات‌ جدید و با کارآیی‌ بالا تبدیل‌ نماید. اگر چه‌ این‌ حقیقت‌ را که‌ برنامه‌ریزی‌ سیستماتیک‌ و سودمند نگهداری‌ و تعمیرات‌، منافع‌ زیادی‌ را در بر خواهد داشت‌، نمی‌توان‌ انکار نمود.

مزیت‌ اصلی‌ سیستم‌ برنامه‌ریزی‌ شده‌ نت‌، بهینه‌سازی‌ بهره‌وری‌ از منابع‌ (نیروی‌ انسانی‌، پول‌، ماشین و ...‌) می باشد.

از بسیاری از مزایای اجرای نت برنامه ریزی شده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

·        دستگاههایی‌ که‌ به‌ طور منظم‌ و صحیح‌ مورد نگهداری‌ و تعمیرات‌ قرار می‌گیرند کمتر خراب‌ می‌شوند.

·        نگهداری‌ و تعمیرات‌ به‌ راحت‌ترین‌ شکل‌ صورت‌ گرفته‌ و باعث‌ به‌ حداقل‌ رساندن‌ موقعیت‌های‌ از دست‌ رفته‌ می‌گردد.

·        نگهداری‌ و تعمیرات‌ ساده‌ و منظم‌، نسبت‌ به‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ پرهزینه‌، نامنظم‌ و خاص‌، باعث‌ کاهش‌ توقفات‌ ماشین‌آلات‌ می‌شود.

·        توقفات‌ بیش‌ از حد طولانی‌ کاهش‌ یافته‌، نیاز به‌ تعمیرات‌ و قطعات‌ یدکی‌، از پیش‌ مشخص‌ گردیده‌ و در صورت‌ نیاز در انبار موجود خواهد بود.

·        زمان‌ میان‌ دوره‌ای‌ بین‌ تعمیرات‌ جامع‌ افزایش‌ خواهد یافت‌.

·        سرویس‌های‌ ساده‌، منظم‌ و ارزان‌ در مقابل‌ تعمیرات‌ ناگهانی‌، پرهزینه‌ و پر وقفه‌.

·        افزایش‌ میزان‌ بازدهی‌، کیفیت‌ عملکرد و کارایی‌ ماشین‌آلات‌ بوسیله‌ انجام‌ سرویس‌ و تنظیمات‌ منظم‌ و برنامه‌ریزی‌ شده‌.

·        استفاده‌ بیشتر و مؤثرتر از نیروی‌ انسانی‌.

·        حجم‌ کارهای‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ بگونه‌ای‌ برنامه‌ریزی‌ می‌گردد تا بطور متعادل‌ در سراسر طول‌ سال‌ انجام‌ شود و تقاضا با دامنه‌ بسیار متغیر در مورد نیروی‌ انسانی‌ کاهش‌ یابد.

·        بار کاری‌ هفتگی‌ به‌ نحوی‌ برنامه‌ریزی‌ می‌شود که‌ می‌توان‌ تخصیص‌ منابع‌ را بطور مؤثری‌ کنترل‌ نمود.

·        تأثیر خط‌ مشی‌ صحیح‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ غالباً در بهبود نگرش‌ شخصی‌ کارکنان‌ منعکس‌ شده‌ که‌ باعث‌ می‌گردد با دلگرمی‌ بیشتری‌ کار کنند.

·        عدم‌ حذف‌ یا از قلم‌ افتادگی‌ سرویس‌ و تنظیمات‌ دستگاههایی‌ که‌ در برنامه‌ریزی‌ آورده‌ شده‌اند.

اهداف‌ نظام‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌ برنامه‌ریزی‌ شده

سازمانها از بکارگیری و بهره برداری دستگاه ها و تجهیزات و ماشین آلات اهداف عمده و منافعی را دنبال می کنند و هیچ‌ سازمانی‌ بدون‌ کسب‌ منافع و دست یابی به اهداف نمی‌تواند به‌ فعالیت‌ خود ادامه‌ دهد. سازماندهی‌ و اجرای‌ فعالیت‌ها باید بگونه‌ای‌ باشد که‌ تأثیر و هدف‌ نهایی‌ آنها افزایش‌ میزان دست یابی به منابع یا اهداف‌ باشد 

بطور خلاصه‌ می‌توان‌ گفت‌: اصلی‌ترین‌ هدف‌ سیستم‌ نگهداری‌ و تعمیرات‌، همان‌ بهینه‌ کردن‌ توانایی‌های‌ ماشین‌آلات ‌و دستگاها و تجهیزات به منظور رسیدن‌ به‌ حداکثر ظرفیت‌ عملیاتی‌ و کاهش‌ فرسایش‌ و خرابی‌ آنهاست‌.

در همين راستا و در جهت دستيابي به اهداف ذکر شده، شرکت بهپرداز جهان با مطالعات کارشناسي تيم نرم افزاري مجرب خود اقدام به طراحي و توليد نرم افزاري تخصصي در زمينه مديريت تعميرات و نگهداري مکانيزه (CMMS) نموده است به گونه اي كه مواردي مانند وضعیت تجهیزات، سخت افزارها، نرم افزارها، تامين کننده گان تجهيزات ، كاربران مرتبط با سازمان، سرويس کاران، پيمانكاران، دلايل خرابي، دلايل توقف، دلايل تاخير( مجاز و غيرمجاز) و ... در اين سيستم مکانيزه، به سادگی قابل رهگيري مي باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

و یا با جناب آقای مهندس مقدسی تماس حاصل فرمائید.

44481226  - داخلی 509 و 545

09121314093
1394 © کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت بهپرداز جهان می باشد ::   طراحی و توسعه :  پارسیان