صفحه نخست

درباره ما

محصولات و خدمات

زمینه های فعالیت

کاتالوگ

فرصت های شغلی

شرکای تجاری

تماس با ما


 راه‌اندازي و ارائه خدمات شبكه­ هاي كامپيوتري

با توجه به رشد روزافزون شبكه‌هاي كامپيوتري و افزايش تعداد كاربران،‌  وجود يك شبكه كامپيوتري با كارايي و امنيت بالا از نيازهاي مهم و اساسي سازمانها و شركت‌هاي فعال در زمينه‌هاي مختلف مي‌باشد. از سوي ديگر امروزه شبكه‌هاي با تعداد كاربران كم را شايد ديگر نتوان يافت. (منظور از كاربران كم تعداد 10 تا 15 كاربر بوده كه جزو شبكه‌هاي Work group مي‌باشند). لذا مديريت شبكه‌هاي بزرگ كامپيوتري با تعداد كاربران زياد (در برخي موارد حتي تا 2000 كاربر همزمان) امري بسيار حياتي براي سازمان ها و شركت هاي مربوطه است. بحث امنيت چنين شبكه‌هايي نيز از ديگر موارد اساسي مي‌باشد كه بايستي به صورت دقيق طراحي و اجرا شود. بطور مثال مي‌توان امنيت را بصورت كلي در تمام لايه‌هاي شبكه طراحي و اجرا نمود،‌ بطوري كه هر كدام از لايه‌هاي شبكه بصورت مستقل حد قابل قبولي از امنيت را دارا باشند. استفاده از Fire Wallها براي لايه‌هاي 3 و 4 ،‌ استفاده ازProxy ها براي لايه‌هاي بالاتر، استفاده از IDS يا IPS براي لايه كاربردي(Application Layer)، استفاده از پروتكلهاي IP sec در بستر شبكه و يا استفاده از كليدهاي مختلف براي رمز‌نگاري و الگوريتم‌هاي خاص، مثال­هايي از موارد امنيتي قابل مطرح در شبكه‌هاي كامپيوتري مي‌باشند.

همانگونه كه مي‌دانيم،‌ افزايش كابران يك شبكه موجود مي‌تواند به مرور بروي كارايي شبكه مذكور تاثير منفي گذارد،‌ لذا بازنگري در وضعيت و كارايي زيرساخت سخت‌افزاري و ارتباطات في‌مابين تجهيزات شبكه در حال كار، يكي از موضوعاتي است كه سازمان‌ها و شركت‌ها مي‌بايست به آن توجه نمايند. بازنگري در طرح اوليه،‌ارائه طرح مناسب و بهينه جهت بالا بردن كارايي شبكه موجود و همچنين ارتقاي تجهيزات و نرم‌افزارهاي زيرساختي شبكه از مواردي است كه در اين زمينه در نظر گرفته مي‌شود.

با توجه به نياز فوق،‌ شركت بهپرداز جهان از سال 1384 دپارتمان جديدي را جهت ارائه خدمات در زمينه مشاوره،‌ طراحي و راه‌اندازي و آموزش در زمينه شبكه‌هاي كامپيوتري تاسيس نموده است. دپارتمان شبكه شركت با در اختيار داشتن تيم مجرب در اين زمينه، بشرح زير فعاليت مي‌نمايد:

 

طراحي و اجراي شبكه‌هاي LAN, MAN, WAN

مشاوره در زمينه بهبود وضعيت و كارايي شبكه‌هاي موجود

مشاوره، طراحي و راه‌اندازي امنيت شبكه

طراحي و راه‌اندازي سيستم مانيتورينگ و مديريت شبكه با استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهاي به روز در اين زمينه

مشاوره در طراحي و نصب تجهيزات Remote Access، Accounting و ‍Cache

ارائه راهكارهاي بهينه‌ جهت دسترسي كاربران خارج از سازمان‌ها به نرم‌افزارهاي كاربردي (Application) مورد استفاده آن سازمان‌ها،  با استفاده از ابزارها ونرم‌افزارهاي Application Server مطرح و به‌روز و همچنين بستر مخابراتي مناسب

شبيه‌سازي شبكه‌هاي موجود جهت مشاهده كارايي شبكه، ‌مشكلات موجود در نحوه انتقال اطلاعات و ارتباطات موجود، و همچنين ارائه راهكارهايي در خصوص رفع آنها

برگزاري دوره‌هاي آموزش تخصصي شبكه‌هاي كامپيوتري
1394 © کلیه حقوق این پرتال متعلق به شرکت بهپرداز جهان می باشد ::   طراحی و توسعه :  پارسیان